5+1 tip, jak být šťastný a mít se rád

Nedávno jsem se vrátila z 14-ti denní dovolené bez elektroniky a uvědomila jsem si, jak se za tak krátký čas změnil můj pohled na svět a na sebe samotnou. Zjistila jsem, jaké hlouposti mě dřív trápily a tak nějak jsem se vydala tváří v tvář vstříc realitě – naprosto jsem unikla pohlcujícímu internetovému světu, plnému nejrůznějších instagramových ideálů…
Nádherná očista, kterou všem vřele doporučuji. Zažila jsem skvělých 14 dní života naplno a uvědomila jsem si spoustu věcí, které nám mnohdy unikají. Proto jsem se rozhodla sepsat 6 tipů, jak otevřít oči, nezabývat se nedostatky a zamilovat se do sebe a svého života.

person holding white ceramic mug
Photo by Studio 7042 on Pexels.com
 1. INTERNETOVÁ OČISTA
  Aneb to, co jsem právě uvedla. Ono se to píše v každém článku o sebelásce a podobných tématech a možná také právě proto nad tím člověk mávne rukou. „To je jasný, že bychom instagramové ideály měli brát s rezervou…“ řekneš a scrolluješ instagramem dál. Už jsem si párkrát instagram a podobné aplikace odinstalovala z mobilu, ale každý přeci ví, že zakázané ovoce chutná nejlépe a o to častěji jsem jej projížděla přes počítač a sama sebe takto „obelhávala“. Přitom když jsem byla dva týdny pryč s živými reálnými lidmi, na nějaký mobil jsem sotva pomyslela. A závislost už nějak sama poodstoupila.
 2. SLEDUJ LIDI, KTEŘÍ TI PŘEDAJÍ POZITIVNÍ MYŠLENKY
  Tohle mi taky moc pomohlo. Když už tím insta-světem brouzdám, rozhodla jsem se trochu profiltrovat lidi, které sleduji. Zrušila jsem follow u lidí, kteří ve mně vyvolali negativní myšlenky nebo snad závist a začala sledovat ty, kteří mi mohou něco předat – zkušenosti, nebo i úsměv na tváři.
 3. PROTŘIĎTE SI I REÁLNÉ PŘÁTELE
  Možná to zní trochu krutě, ale i to je potřeba. Můj život je kniha a už jsem zjistila, že je spousta lidí, kterým v ní věnuji pár vět, o něco méně lidem i nějakou tu stránku, několika z nich dokonce i celé kapitoly… ne každý to se mnou ovšem může táhnout až na poslední list. Takže pokud máte pocit, že někteří z Vašich přátel se k Vám nechovají jako přátelé, možná už zkrátka nejsou. Je to normální. Držte se lidí, se kterými je Vám dobře a vykašlete se na ty, co Vám vrazili kudlu do zad. Někdy je to těžké, ale ten pocit odlehčení je k nezaplacení.
 4. POZNÁVEJTE NOVÉ LIDI
  Člověk je společenský tvor. I když jste introverti, neradi navazujete nové vztahy, myslíte si, že je Vám nejlépe samotným, čas od času je společnost opravdu potřeba. Vím to z vlastní zkušenosti. Myslela jsem si, že si vystačím sama se sebou a skutečně jsem tak dlouhý čas trávila… ale ten skvělý pocit, že jsem za posledních několik dnů poznala tolik nových lidí a prožila s nimi tolik zážitků… nepopsatelný. Jako bych se znovu našla.
 5. NESLEDUJTE SE TOLIK!
  Opět jsem živým příkladem. Vlastně píši článek svému starému já, kde kritizuji nedostatky, které mě dlouho táhly dolů.
  Kdybych měla počítat, kolikrát denně jsem se kontrolovala v zrcadle, nejspíš bych se nedopočítala. A kolikrát jsem se v něm na sebe usmála? To bych spočítala na prstech jedné ruky.
  Pak přišlo těch 14 dnů, které tady omílám pořád dokola. Měla jsem stále nějakou aktivitu a na nějaké sebepozorování jsem měla čas dvakrát denně při čištění zubů. Občas jsem si připadala jak to hovno, ale byla jsem obklopena skvělými lidmi, se kterými jsme se neřešili, neporovnávali…a tak jsem byla jednoduše šťastná.
 6. DĚLEJTE, CO VÁS BAVÍ
  Pohyb je skutečně důležitý pro spokojený život, tělo i duši. Ale já hloupá si myslela, že když je teď tak moderní chodit do fitness, případně dát si nějaký ten domácí workout podle videí, bude to dobré i pro mě. Chyba! Sice jsem vyloučila nějaký ten hormon štěstí a po cvičení zažila chvilku pohody, ale nebavilo mě to a měla jsem s tím seknout hned! Je tolik druhů pohybu, jen je třeba zkoušet a hledat, dokud člověk nenajde něco přímo pro něj.
out of order text on persons belly
Photo by Kat Jayne on Pexels.com

Je důležité si uvědomit, že nežijeme pro nikoho jiného, než pro sebe. Narodili jsme se sami a sami odejdeme, proto bychom si měli sami se sebou vybudovat ten nejkrásnější vztah. Také v průběhu života přijdou chvíle, kdy se budeme muset spolehnout sami na sebe a je dobré být připraven! Neničme svá těla a duše. Podporujme je, trénujme a dávejme jim to, co si zaslouží. Chvalme je. Chvalme se.

S pozdravem,
Via

Reklamy

1 komentář: „5+1 tip, jak být šťastný a mít se rád

 1. Moc hezké. 🙂 Já jsem se naučila brát Instagramové účty s rezervou až v době, kdy jsem se sama snažila mít perfektně vyladěný feed. Vůbec to nebylo opravdové, ale takové vyumělkované a já nebyla upřímná sama k sobě. Od té doby si uvědomuji, že ani ty zdánlivě dokonalé profily ostatních neukazují vše v reálném světle. Jako introvert můžu určitě potvrdit, že bych nemohla žít bez společnosti lidí, ale potřebuji kolem sebe jen malý okruh lidí. Znám ale i člověka, který opravdu nesnáší lidi a dokáže se bavit jen se svými rodiči.

  M.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s