FJÄLLRÄVEN KANKEN do školy? | RECENZE

Vyplatí se zainvestovat a pořídit si Fjallraven kanken? Nebo je to další z trendů, u kterých si platíte značku? Vejde se do něj nálož středoškolských učebnic? Protože jsem na tyto otázky před pár měsíci sama nedávno hledala odpověď, rozhodla jsem nyní podělit o své zkušenosti. 

Vidíte to všude. Nejsem typ člověka, co by nutně potřeboval to, co vidí u ostatních, ale design švédské značky Fjällräven na mě udělal opravdu dojem a už před více než rokem jsem o Kankenu začala přemýšlet.

41199288_754622888221248_1959368723294846976_n

Na výlety jsem mimo prázdniny nikdy batoh netahala, takže bych jej používala hlavně na učebnice do školy. Když jsem se však ohlížela po lidech s těmito batůžky, napadla mě právě ta zásadní otázka – vejdou se do něj učebnice? Díky této otázce jsem zjistila, že Kankeny se vyrábějí v několika různých velikostech. Do toho klasického o objemu 16l se sice formát A4 bez problémů vejde, ale učebnice bych v tom rozhodně nenosila. Sice je z velice pevného a odolného materiálu, ale kromě sedáku v zadní kapsičce, který může sloužit jako slabá výztuha, záda vlastně nijak vyztužena nejsou.
A právě z tohoto důvodu jsem volila Kanken Laptop (byl sice trochu dražší, ale příplatek oproti klasickému Kankenu stál za to), který už má záda trochu vyztužená a navíc má zezadu poměrně prostornou kapsu navíc, díky níž se mi do něj vše bez problémů vejde tak, jak má.
Když si to tak shrnu, nevím, zda-li hodnotit kladně nebo záporně. Od Fjällräven jsem asi čekala něco trochu praktičtějšího, z klasického Kankenu jsem poměrně zklamaná. Cena je dost vysoká (dle typů se pohybuje v rozmezí cca 2000 – 4400 Kč). Avšak koneckonců, s Kankenem typu, který jsem si zvolila, jsem nakonec velice spokojená, je příjemný na zádech i v ruce a vejde se do něj opravdu hromada věcí, vypadá skvěle přeplněný i poloprázdný.

Pokud byste chtěli jednotlivé typy Kankenů porovnat, tady se můžete podívat na video, na němž jsou porovnávány tři nejčastější typy.

Takže koupit či nekoupit?

– Klasický Kanken (nedejbože MINI) mi přijde jako zbytečná útrata.
– Větší typy (Laptop, Big) toho opravdu hodně unesou, jsou o něco praktičtější a pokud Vám tolik nezáleží na ceně a potrpíte si na pěkném designu, určitě bych do toho šla.
– Jestli Vám však na vzhledu tolik nezáleží a naopak oceníte něco levnějšího, určitě se najdou pohodlné batohy za mnohem příznivější cenu.

Doufám, že jsem Vám v rozhodování alespoň trochu pomohla.
S pozdravem,
Via

Reklamy

4 komentáře: „FJÄLLRÄVEN KANKEN do školy? | RECENZE

  1. Tuším, že to také je původním posláním těchto batůžků 😀
   Ale kupodivu se mi například hodí k mnohem více outfitům, než můj předchozí černobílý Adidas 🙂
   Sice se to takhle možná nezdá, ale dle mého názoru na zádech vypadá opravdu hezky:)

   To se mi líbí

  1. Dle čeho usuzujete? 🙂 Já sice nechodím zrovna túry, ale pár desítek kilometrů jsem s ním šla a úplně bez problému. Konkrétně ten můj má teda vyztužená záda, i pouta na ramenou, takže spíš tento, než jeho menší, nevyztuženou verzi, ale nevidím důvod, proč by ne 🙂
   Ačkoliv každý si asi pod pojmem „túra“ představí něco trošku jiného, což může být důvodem vaší otázky 😀

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s