Co očekávat od blogů

Aneb proč některé bez rozmyšlení opustíte a proč byste to v tomto případě dělat neměli…

Asi jste zvyklí, že většina blogů, na které zavítáte, má jedno předem určené téma, kterému se po celou dobu publikace věnuje. Obecně se totiž doporučuje zvolit si jedno co nejkonkrétnější téma, pokud to s blogem chcete někam dotáhnout. Ale co myslíte, může to fungovat navždy? Je vůbec možné si vytvořit pokud možno co nejužší cestičku a po té jít donekonečna? Není přeci jen zajímavější, když občas uděláte nečekanou odbočku a změníte plán?

Málokdo se však cítí příjemně uprostřed chaosu, což je chyba druhé skupinky blogerů, které jsem poznala. Upřednostňují kvantitu nad kvalitou, text si po sobě kolikrát ani nepřečtou – hlavně ať už je vydaný nejnovější článek!

Neodsuzuji ani jednu skupinku lidí – přeci jen, jaký pán, takový blog. Líbí se mi, když si každý dělá věci svým způsobem, který mu nejvíce vyhovuje. A pokud Vás práce baví, odrazí se to i na výsledku.

VR
Jaký pán, takový pes. Jaký bloger, takový blog.

Já jsem dříve moc ráda vypisovala své aktuální myšlenky a pocity. Ale ruku na srdce, koho to baví číst? Koho zaujme směs slov, které ze sebe někdo prostě potřeboval dostat?
Pokud prožíváte nějaké slabší období, určitě doporučuji se vypsat, klidně si proto udělat i nějaký vedlejší blog, abyste měli pocit, že vás někdo vyslechne, že si to může někdo přečíst – to je super, pro mě mnohem účinnější než nějaký deníček.
Ale pokud chce být člověk úspěšný, asi není úplně nejlepší tím svůj blog „spamovat“.
Protože nepíšeme pro sebe, ale pro čtenáře – to je zásada, kterou by se dle mého měl každý bloger řídit. A jsem přesvědčena o tom, že čtenáři vyhledávají články, které jim něco přinesou. Ať už cenné informace, či nejnovější drby…
Schválně, zamyslete se a napište mi do komentáře, které články vyhledáváte právě VY?

Pokud bych měla co nejpřesněji shrnout, co čekat od tohoto blogu, řekla bych, že sama nevím. Jsem člověk s mnohými zájmy (něco málo o mně si můžete přečíst zde), dělám spontánní rozhodnutí, miluji adrenalin a všechny lidi, co se naučili, že život se nepřežívá, ale žije.
Mohu Vám však slíbit jednu věc – nepíšu pro sebe, píšu pro Vás!

S pozdravem, 
Via

Reklamy

1 komentář: „Co očekávat od blogů

  1. Ahoj. Článek je skvěle napsaný. Sama jsem v minulosti měla blogů několik a nemohla jsem najít správnou cestu, vlastně si nejsem jistá, jestli už jsme tu cestu našla už teď. Koupila jsem si knihu ,,blog za milion”, kde je přesně popsáno jak se blogu věnovat, na co se zaměřit, aby to právě zajímalo čtenáře. Ja sama jsem člověk, který nedokáže být u jednoho tématu. Sem tam napíšu článek jen tak pro sebe, ale pak se snažím psát hlavně pro lidi okolo. S tím, že by na blogu, kterým se snažíš něco získat neměl být deníček naprosto souhlasím, pro to je opravdu vhodné si udělat další blog. Sama jsem začínala na blog.cz, pak pár let nic, pak jsem zkusila blogger, pak chvilku nic a teď jsme to zakotvila na WordPress a jsem spokojená, tak doufám, že se někam posunu.

    Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s